Wrzesień 2022

W ramach realizacji programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie naszej szkoły we wrześniu korzystali ze sprzętu zakupionego ze środków programu.

W miesiącu wrześniu uczniowie klasy 6 na zajęciach z programowania, w ramach inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” realizowanej przez MEiN, programowali „Robota edukacyjnego mBot” . Zbudowali  robota „czołg” który został złożony do wersji podstawowej, która jest widoczna na zdjęciach. Oprócz złożenia robota, podłączone zostało okablowanie. Dzięki pomocom dydaktycznym zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”,  uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętność konstrukcyjne na podstawie czytania ze zrozumieniem instrukcji montażu robota.

#Labolatoria Przyszłości

Kodowanie i programowanie- wrzesień:

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poznać kolejnego robota edukacyjnego.

Doskonale skomponowane pomoce pozwalające wprowadzić uczniów w świat programowania i kodowania. Głównym bohaterem jest uroczy robot, który dzięki możliwości poruszania się w każdym kierunku doskonale współgra z matą podłogową, zawierającą 100 pól.