Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Sędziszowie Małopolskim

Projekty realizowane w szkole

W naszej szkole realizowane są następujące programy:

•         "Owoce w szkole"

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

• "Szklanka mleka"

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. W ramach programu dzieci i uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do realizacji rządowego programu pt. „Aktywna tablica”. Program ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2017-2019. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetowych
i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

W ramach tego projektu szkoła wzbogaciła się w dwie tablice interaktywne wraz z projektorami  ultrakrótkoogniskowymi i kompletem głośników.

Sierpień 2019